Pošli příspěvek 'Štokr, aneb 556.0 v měřítku N' známému

Pošli kopii příspěvku 'Štokr, aneb 556.0 v měřítku N' známému

* Required Field


Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.


E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
Rubrika: FOTOGALERIE, Lokomotivy, MODELY, Modely Jirky Kubíka, Modely vozidel, ZPRÁVY

komentářů 6

 1. petr napsal:

  Zdravím
  Potřeboval bych vědět, zda se někde dají sehnat motorky Piko 12 V 9 000 ot/min s dvěma vyvody na šnek, standartně montované do lokomotiv měřítka N. Nebo nemáte zkušenosti s jejich co nejednodušší náhradou?
  Vlastním kolejiště N a několik loko už je mimo provoz kvuli motorkům, potřeboval bych náhradu. Petr

 2. Jiří Kubík napsal:

  Kde sehnat originál motor nevím, dávno se nevyrábí. Ale dá se nahradit motorem Mashima MHK 1024D , viděl jsem to na Německých stránkách internetu. Motor je dlouhý 24 mm (Piko 27) plus oboustranné hřídele 10 mm.Celkově tedy asi o 3 mm kratší, ale na šneky to stačí. Má naprázdno vyšší otáčky, ale v zátěži se srovná skoro stejně. Je třeba jej jen vhodně upevnit. Koupí se na burze nebo internetu asi za 350 Kč Zdraví J. K.

 3. Matej Košík napsal:

  Je to naozaj krásny pohľad. Je to len druhý „štokr“ čo vidím v N-ku (ale nepochybujem, že ich je viac). Krásna práca. Niet čo dodať.

 4. vober napsal:

  …ten třecí převod je mosaz na mosaz nebo je tam vložen jiný material? děkuji za odpověď.

 5. Jiří Kubík napsal:

  Dobrý den, původní převod byl řešen novodurovým válečkem s nataženou silikonovou bužírkou na mosazný setrvák. Byl ale potřeba větší přítlak. Do setrvačníku byl proto vybrán větší otvor na přesný rozměr adhezního kroužku, používaného na nápravách, a ten je zalepen. Tření je tedy silikon – pryž.
  S pozdravem J. Kubík

 6. Jirka Nvlaky napsal:

  Jelikož původní motor a pohon s převody se ukázal jako slabý a hlučný, byl použit silný motor SFK-050SH 12V, je prodáván v AC-DC Audio. Vešel se i se setrvačníkem akorát do tendru. J.K.

Vložit komentář

Text komentáře: