BAZÁREK

Bazárek, aneb Všechno jednou končí

  Každý řemeslník, kutil stejně jako modelář potřebuje mít po ruce pořádný „vercajk“ a také materiály, ze kterých může tvořit. Dnešní nabídka nářadí, mechanických či elektrických přístrojů a strojů je velká a relativně dostupná. Po celou dobu, co vytvářím tento web, se kromě jiného maximální měrou snažím současně s popisem nářadí, materiálů a pomůcek uvádět i zdroj nebo místo jejich možného nákupu.

  Samotnému se mi ale občas stalo, že jsem si pořídil něco, co jsem nakonec nevyužil, nebo co jsem nakoupil v nadbytečném množství. A jelikož moje modelářské aktivity sice pomalu, ale trvale ochabují, jeví se mi rozumné nabídnout své „hospodářské přebytky“ potřebnějším.

  Bohužel, tohle jsem mohl udělat už dávno, když jsem provozoval N-šopík, ale tenkrát jsem to tak jasně neviděl. U všech níže vyjádřených nabídkách, které budu postupně doplňovat a upravovat, platí ono prosté: „Ber, nebo nech být..“. U některých položek uvádím konkrétní cenu (o které nebudu smlouvat), která vychází ze současné ceny na trhu, nebo (v případě, že už se produkt nedá koupit), z ceny nákupní. U některých zvláštních položek jsem ochoten o ceně diskutovat, ale jen s vážným zájemcem. V ceně není zahrnuto balné a poštovné, které bude stanoveno dohodou s přihlédnutím k ceníkům konkrétní kurýrní služby, ze které vylučuji Českou poštu. Konkrétnímu zájemci sdělím po telefonické dohodě číslo účtu, kam bude moci zaplatit. Poté bude zboží odesláno.

  Některé výjimečné položky ovšem nebude možné poslat kurýrem, osobní odběr bude nezbytný.

  Podotýkám, že moje forma nabídky nemůže být považována za běžný prodej, ale za občanskou výpomoc v mezích OZ.

Kontaktní telefon 777 960 324; mail: colonel@mybox.cz

_________________________________________________________

Nabídka pro modeláře, aneb moje „hospodářské přebytky“

01 – Čelní bruska v soupravě s trafem

Výrobce/prodejce MineCraft, Velká Británie, typové označení brusky MB450, trafo MB730

Čelní bruska MB450 je napájena motorem 8–10V DC, výkon motoru 100W, otáčky 0 – 18000 ot./min., průměr brusného kotouče 75 mm (nalepuje se na unášecí talíř). Díly brusky jsou z tvrdého plastu – motor, stůl, úhlový přípravek.
Trafo MB730 230V/9-16V DC s regulací, 1,5A. Na kabelu je standardní CZ zástrčka („dvojkolík“). Na trafu je navíc zvláštní výstup DC rovněž s regulací, k tomu je prodlužovací kabel.
Souprava je uložena v plastovém kufru, k tomu je sada nepoužitých brusných kotoučů.
Bruska je plně funkční, byla využívaná minimálně, popisuji ji ZDE.
Prodejní cena ve VB a USA (vč. eBay) byla od 2300 – 2600 Kč, v ČR již nikdo neprodává. Nabízená cena: 1500 Kč + balné a poštovné.

.

02 – Kleště na stříhání dřevěných a plastových profilů

Kleště jsou vynikajícím nástrojem pro modeláře, kteří běžně pracují s profilovými lištami ze dřeva nebo plastu a často řeší úhel zastřižení konce. Bez problému a přesně odstřihnou i několik milimetrů silné profilové materiály (výrobce uvádí do tloušťky ½ palce a šířky 1 a ½ palce). Čepel je ostrá jako břitva a materiál řeže čistým a hladkým řezem. Proti břitu je pokosné vodítko vyrobené z hliníkové slitiny s drážkami, vyznačujícími úhlové stupně (na obě strany). Precizně vyrobené rukojeti jsou z poniklované oceli opatřené gumovými kryty. Jedná se o procesuální nástroj.

Vyrábí se několik modelů, nabízený model je patrný na obrázcích.
Současná cena u Micro-Mark.com je okolo 35 dolarů.
Nepoužité. Nabízená cena: 500 Kč + balné a poštovné.

 

.

03 – Šablona pro přenos profilu

Šablonu tvoří tenké ocelové kolíky pohyblivě fixované v plastovém rámu. Kolíky lze nastavit např. podle výkresu a kontrolovat stav opracovávaného výrobku (např. trupu modelu lodě apod.). Nebo opačně – „kopírovat“ nějaký tvar na jiné místo.
Micro-Mark.com již tuto šablonu neprodává.
Cena podstatně zjednodušených výrobků s plastovými planžetami od asijských výrobců je cca 150-500 Kč.
Nabízená cena: 200 Kč + balné a poštovné. Dosud nepoužitý nástroj v originálním balení s návodem.

 

.

04 – Pomůcka na změření přesného středu kulatiny

Jedná se o jednoduchou ocelovou měrku slangově označovanou jako „středič“, leč vyrobenou přesným frézováním. Vyrábí se v několik velikostech, tato má rozměr 2 a 1/2 palce (max. měřený průměr). Lze s ní vyznačit přesný střed na čelo tyče kulatého průřezu.
U Micro-Mark.com je pomůcka nabízena pod kat. č. 82285, t. č. za 15 dolarů.
Nepoužité. Nabízená cena 350 Kč + balné a poštovné.

 

.

05 – Kleště na stáčení drátů

Jedná se o speciálně upravené kombinované kleště, se kterými lze bezproblémově stáčet kovové dráty nebo profily, což modeláři běžně využívají při vytváření modelů stromů aj. Primárně jsou kleště špičkové kvality vyrobené na Tchaj-wanu pro potřeby automobilového a leteckého průmyslu. Hroty kleští mají zoubky pro uchycení materiálu.
U Micro-Mark.com je pomůcka nabízena pod tak. č. 83409, t. č. za 35 dolarů.
Nepoužité. Nabízená cena 700 Kč + balné a poštovné.

.

06 – Lihový kahan

Laboratorní lihový kahan z nerezové oceli s plochým knotem a víčkem k zadušení plamene.
Objem 100 ml, průměr 70 mm, výška nádoby 25 mm, celková výška včetně hořáku 55 mm, Hmotnost asi 50 g..
Plochý knot, kterým se pohybuje rolovacím kolečkem.
Výrobce Německo. Nepožité.
Nabízená cena 400 Kč plus balné a poštovné.

.

07 – Pracovní stolek „Planet“ s držákem malých předmětů

Italská modelářská firma Amati dotáhla k dokonalosti to, co měl dříve u nás každý mladý modelář upnuté na stole, byť jen z lipového prkénka.
Pracovní stolek „Planet“ je z tvrdého plastu, vodicí kolíky jsou z hliníkové slitiny. Je určený na vyřezávání dílů z překližky či plastu např. lupenkovou pilkou, pro řezání, pilování, vrtání a ořezávání.
Pracovní stolek je opatřen několika přesnými otvory, do kterých lze vkládat buď držáky malých předmětů, nebo čepy, o které lze opřít opracovávaný materiál. Pracovní stolek se k ponku upevňuje pomocí dvou svorek.
Nepoužité. Obvyklá cena v zahraničí cca 10 €. Nabízená cena 250 Kč + balné a poštovné.

.

08 – Upínací hroty (sada 2) pro vytvoření velkého kruhu

Upínací hroty slouží k narýsování kruhu o větším průměru např. na překližku, hobru, styrodur, desku z plastu atd. Nebo s nimi lze „odpichovat“ stejné vzdálenosti.
Dva hroty se upnou utahovacími šrouby k dřevěné liště o průřezu až 1 a 1/4 palce a jakékoli užitné délce. Jeden hrot je z tvrzené oceli a slouží jako středový čep. Druhý hrot má dvojí funkci: buď drží druhý (šroubovací) hrot, nebo standardní tužku. (viz obr.)
Micro-Mark.com tento přípravek nabízí pod kat. č. 83187 t. č. za UPÍNACÍ 13,95 $.
Nepoužité. Nabízená cena 300 Kč + balné a poštovné. Foto: Micro-Mark.com

.

09 – Skříňky MARS plné šroubů a matic

Závěsné kovové skříňky MARS s plastovými zásuvkami (starší typ, každá tři řady po pěti, jedna řada po dvou a jedna řada po jedné zásuvce) plné šroubů, matic, podložek aj. Rozměry v=282 x š=306 x h=155. Jedna červená, druhá modrá.
Zásuvkou obsahují šrouby M3 až M8 s šestihrannou hlavou a hlavou s drážkou a matice stejných rozměrů v různých počtech značné hodnoty, plus speciální spojový materiál (viz obr.).
Nabízím za celkovou sumu 5000 Kč. Osobní odvoz nutný. Vzhledem k hmotnosti a hodnotě nebudu posílat „poštou“. Vhodné pro profesionála.

.

10 – Model parního stroje

Dospěl jsem k závěru, že bude nanejvýš vhodné „posunout“ k dalšímu správci (uživateli, nadšenci, odpovědnému modeláři či strojníkovi) mnou rekonstruovaný model parního stroje, o kterém jsem několikrát psal na stránkách Honzíkových vláčků ZDE a ZDE (minimálně). Nerad bych se dožil (to je protimluv) situace, kdy by skončil ve sběrném dvoře nebo ještě hůř ve sběrně surovin. 

Podrobnosti ZDE.

 

P1140430_1k

 

 

(pokračování se připravuje)

.

 

Rubrika:

Komentáře nejsou povoleny.