Pošli příspěvek 'Skladiště na nádraží ve Zbečně' známému

Pošli kopii příspěvku 'Skladiště na nádraží ve Zbečně' známému

* Required Field


Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.


E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
Rubrika: FOTOGALERIE, Skutečná železnice

komentáře 3

 1. hank napsal:

  Ahoj, náhodou jsem objevil tvůj web. Jestli hledáš kopie výkresů drážních budov, máš různé možnosti.
  1. Originály drážních normálií v drážních a státních archívech.
  2. Internet – např. na K-reportu http://www.k-report.net/diskuse/messages/28/28.html se schází dost badatelů, kteří ti poradí, jak do archívů.
  3. Knihovny a stará čísla časopisů Železničář, Modelář, Železnice, Svět železnice.
  4. Kniha Česká nádraží Mojmíra Krejčiříka, má už 3 díly, plánováno je jich 6. Můžeš objednat třeba tady: http://web.telecom.cz/firmy/vydol/
  5. Pamětní publikace k výročím jednotlviých tratí často obsahují spoustu kopií výkresů a normálií.
  6. Některé budovy jsou k mání jako papírové modely – sleduj fórum papírových modelářů http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/.
  7. Staň se členem některého klubu železničních modelářů nebo přímo Svazu modelářů ČR, získáš přístup k jejich občasníku http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/kzem/obcasnikzm.htm, kde je spousta plánků. Některé kluby (třeba Praha 3 nebo Brno) mají pěkné stránky i s plánky a návody: http://www.kzm-praha.cz/, http://www.kmz-brno.cz/index.php
  8. Dohodni se přímo s některými modeláři – třeba se mnou 🙂 – aby dali „do placu“ něco ze svých podkladů. Klidně napiš, co konkrétně potřebuješ, podívám se, co mám v archívu.

  zdraví
  hank

 2. admin napsal:

  Děkuju, Tvé informace jistě pomohou i dalším čtenářům. Mně daly směry pátrání. hlav.

 3. Miloš napsal:

  Do Zbečna jezdím od nejranějšího dětství a myslím, že objekt patřil Hospodářskému družstvu v Berouně a posléze, stejně jako menší objekt přímo proti staniční budově, družstvu Druchema, které vyrábělo lepidla, tmely a podobné chemikálie a mělo i svou podnikovou prodejnu v Praze na Tylově náměstí. Jinak největší experti na Zbečno jsou na Hamousově statku na návsi čp.22, kde je malé muzeum (p. Vokoun). Mimochodem podobné skladiště ve Třešti zakoupila sekta uctívající historickou radiotechniku – viz radiojournal.cz.

Vložit komentář

Text komentáře: