Pošli příspěvek 'Koleje do vitríny zhotovené na 3D tiskárně' známému

Pošli kopii příspěvku 'Koleje do vitríny zhotovené na 3D tiskárně' známému

* Required Field


Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.Separate multiple entries with a comma. Maximum 5 entries.


E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
Rubrika: Doplňky, Nápady, ZPRÁVY

komentářů 5

 1. Jaromír Uher napsal:

  Zdravím,
  je super, že se o své poznatky a nápady dělíte se zbytkem modelářů. Jen bych si nebyl tak jistý s tím, že to, co napadne Vás, nenapadlo dříve někoho jiného. Válečkové razítko s reliéfem už bylo v sešitě Malá Železnice D3 stavba krajiny někdy za totality. Válečkové profilové razítko doporučovali na tvorbu reliéfu zdiva, dlažby a dalších opakujících se tvarů, kde se to pak vytlačovalo do moduritu, případně lepenky. Viděl jsem tak vytlačovat trámky do balzy – napodobení deskové stěny. Další razítko s reliéfem dlažby (více podobné tomu Vašemu) byl v časopise modelář někdy před rokem 2006 (po svatbě jsem si ho už nekupoval). Zde s tím razil dlažbu v dioramě z druhé světové války – tenkrát mně to zaujalo, protože dioramu jsem chtěl také zkusit. Plastové kolejnice bývaly u některých nefunkčních maket lokomotiv (+spousta hraček) – nápad s tiskem kolejnice je fajn, ale jen pro toho, kdo už má doma 3D tiskárnu a nepočítá si pracovní čas. Jak dlouho trvalo vytištění cca 1 metru? Spíše by bylo zajímavé tisknout si atypická podloží pod výhybky a různá křížení – jéé, teď mně to napadlo a už to nesmí nikdo použít :-), ale co když už si je někdo jiný tiskne?

 2. vvitty napsal:

  Honzo, tohle uz se prodava par let v ruznych meritkach a provedenich, namatkou :
  https://www.shapeways.com/product/TFNYYP84L/gustav-tracks?optionId=62434877&li=marketplace
  https://www.shapeways.com/product/KLEXM92S7/thomas-minis-display-track?optionId=65727292&li=marketplace
  V.

 3. admin napsal:

  No vidíš, jenže:
  1. Nikdo mi nic podobného nenabídl, tak jsme to museli „vymyslet“ sami.
  2. Píšeš, že se to prodává… No a to je to! Já to mám zadarmo :-):-)
  A jestli sis ten příspěvek dočetl dokonce, tak tam uvádíme, že kdo to chce taky zadarmo, tak si má napsat Jirkovi. Pošle mu soubor a může vesele tisknout. A v tom je ta pointa, víš?
  3. A odkazy, co jsi poslal, jsou nějaká debilní měřítka – rozhodně ne N-ko…!

 4. zubozrout napsal:

  Také bych si nebyl tak jistý tím, že to od Vás obšlehli. Není to zase tak revoluční myšlenka a podobná razítka lze nalézt ledaskde – případně i zdarma k tisku třeba na thingiverse.com. Nicméně to nic nemění na tom, že to nejspíše byl Váš originální nápad (když to zmiňujete), takže je super, že máte fantazii ;). Ostatně Váš web je více než inspirativní a děkuji za něj.

  Btw, nějaké koleje je případně možné sehnat i tady: https://www.thingiverse.com/thing:1645848 … ale nezkoušel jsem, vitrínu nemám 🙂

  Případně pro ty schopnější se jedná o poměrně snadný model, který se dá vymodelovat v ledasčem. Mně se na spoustu věcí osvědčil Blender (podchod, okraje nástupiště ale třeba i domečky nebo jen drobné doplňky kolejiště). I když pro začátečníky bych spíše doporučil jednodušší prostředí. Ale na samotné koleje by se spíše hodilo nějaké „matematické“ prostředí s velkou flexibilitou – jenže to jde již mimo mě, neboť jsem to zatím nezkusil.

 5. czhunter napsal:

  Přijde mi škoda, že když už jste na 3D tiskárně mohli vytisknout jakékoliv koleje (jaké fantazie dovolí), udělali jste ty úplně nejobyčejnější, které „vypadají úplně stejně jako ty sériově lisované, akorát že hůř“.

  PS: Tisk zadarmo rozhodně není (protože práce, elektřina, filament) – je to vůbec levnější než metr kolejí za stovku z obchodu?

Vložit komentář

Text komentáře: